Jak wybrać mostek kierownicy rowerowej: przewodnik

Kierownica roweru może być przedłużeniem Twoich rąk, umożliwiając Ci nabranie prędkości w ciasnym zakręcie lub pozwalając Ci na rozprostowanie ramion podczas jazdy. Jeśli kierownica jest źle wyczuwalna lub nie znajduje się we właściwej pozycji, może to zniweczyć wszelkie szanse na poczucie odprężenia i kontroli podczas jazdy na dwóch kółkach. Dlatego tak ważne jest, aby upewnić się, że kierownica jest odpowiednio dopasowana, zanim wyruszysz w trasę, aby przetestować swojego nowego rumaka. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wyborze odpowiedniego mostka rowerowego.

Co to jest mostek do roweru?

Mostek rowerowy to część roweru, która łączy kierownicę z ramą. O ile sama kierownica ma szeroki zakres rozmiarów i kształtów, o tyle wspornik jest bardziej ograniczony, więc najczęściej może być wykonany z jednego kawałka metalu. Kierownica połączona jest z ramą roweru za pomocą mostka. Wspornik jest prawie zawsze wykonany z metalu, więc może wytrzymać nacisk rąk kolarza. Odpowiednie połączenie siły, elastyczności i wytrzymałości jest ważne dla komfortowej jazdy.

mostek rowerowy

Jak wybrać wspornik kierownicy rowerowej?

Najpierw zmierz odległość od szczytu kierownicy do jej dołu, aby wiedzieć, gdzie dokonać regulacji mostka. Wiele wsporników jest regulowanych, więc musisz zanotować, z jakimi regulacjami dostarczany jest Twój rower. Po określeniu odległości, czas zdecydować się na płytki lub głęboki mostek. Dobry mostek rowerowy jest prawie zawsze regulowany i z tego powodu może być łatwiej znaleźć wygodną pozycję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *